Home Page
World Cup
 Euro U-21
 European Cups
International
 England
 Italy
 Spain
 Germany
 France
 Holland
 Belgium
 Portugal
 Scotland
 Austria
 Cyprus
 Denmark
 Finland
 Greece
 Iceland
 Ireland
 Norway
 Sweden
 Switzerland
 Turkey
 Wales
 Belarus
 Bulgaria
 Croatia
 Czech Republic
 Estonia
 Hungary
 Israel
 Latvia
 Lithuania
 Moldova
 Poland
 Romania
 Russia
 Serbia
 Slovakia
 Slovenia
 Ukraine
 South America
 Argentina
 Bolivia
 Brazil
 Chile
 Colombia
 Ecuador
 Paraguay
 Peru
 Uruguay
 Venezuela
 CONCACAF
 Mexico
 USA (MLS)
 Costa Rica
 El Salvador
 Guatemala
 Asia
 China
 Japan
 Singapore
 Armenia
 Azerbaijan
Georgia
 Kazakhstan
 Oceania
 Australia
 Africa
 Algeria
 Egypt
 Morocco
 South Africa
 Tunisia


Italy: Trofeo Tim
Pen. AC Milan 1 - 0 Celta Vigo 10/08 19:00
45' AC Milan 2 - 1 Sassuolo 10/08 20:00
45' Celta Vigo 1 - 0 Sassuolo 10/08 20:00
Pen. AC Milan 2 - 1 Sassuolo 12/08 19:45
45' Inter 0 - 1 Sassuolo 12/08 19:45
45' Inter 1 - 2 AC Milan 12/08 18:45
45' Juventus 1 - 0 Sassuolo 23/08 19:45
45' Sassuolo 0 - 2 AC Milan 23/08 19:45
45' Juventus 0 - 1 AC Milan 23/08 18:45
FT Sassuolo 2 - 1 AC Milan 23/07 21:30
Pen. Juventus 0 - 0 Sassuolo 23/07 20:10
Pen. AC Milan 0 - 0 Juventus 23/07 18:45
Italy: Supercoppa Primavera
FT AS Roma U19 4 - 0 Inter U19 28/10 18:30
Italy: Super Cup (Lega Pro)
65' Cittadella 0 - 3 Spal 22/05 18:45
65' Benevento 2 - 4 Cittadella 18/05 19:15
65' Spal 3 - 1 Benevento 15/05 18:45
90' Teramo 1 - 1 Novara 24/05 18:45
90' Salernitana 3 - 1 Teramo 20/05 18:45
82' Novara 3 - 2 Salernitana 16/05 18:45
90' Messina 1 - 2 Bassano 18/05 13:00
89' Perugia 3 - 1 Entella 15/05 18:45
90' Entella 1 - 1 Perugia 11/05 16:30
90' Bassano 2 - 0 Messina 11/05 13:00
FT Salernitana 2 - 1 Pro Patria 25/05 15:00
FT Trapani 2 - 2 Avellino 23/05 18:30
FT Avellino 1 - 1 Trapani 19/05 18:30
FT Pro Patria 0 - 3 Salernitana 19/05 14:00
Italy: Super Cup
Pen. Juventus 1 - 2 AC Milan 23/12 16:30
84' Juventus 2 - 0 Lazio 08/08 12:00
Pen. Juventus 2 - 3 Napoli 22/12 17:30
FT Juventus 4 - 0 Lazio 18/08 19:00
Italy: Serie D - Winners Stage - Play Offs
16:00 Viterbese ? - ? Piacenza 05/06 16:00
18:30 Gubbio ? - ? Piacenza 03/06 18:30
14:30 Viterbese ? - ? Sporting Bellinzago 03/06 14:30
Pen. Siena 3 - 2 Akragas 30/05 15:00
18:30 Maceratese ? - ? Akragas 28/05 18:30
15:00 Siena ? - ? Castiglione 28/05 15:00
16:00 Pordenone ? - ? Lupa Roma 31/05 16:00
Pen. Pro Piacenza 1 - 1 Lupa Roma 29/05 16:00
Pen. Pordenone 0 - 0 Lucchese 29/05 13:00
Italy: Serie D - Winners Stage
14:00 Sambenedettese ? - ? Gubbio 29/05 14:00
13:30 Sporting Bellinzago ? - ? Piacenza 29/05 13:30
13:30 Viterbese ? - ? Virtus Francavilla 29/05 13:30
14:00 Parma ? - ? Sambenedettese 22/05 14:00
14:00 Piacenza ? - ? Venezia 22/05 14:00
13:30 Virtus Francavilla ? - ? Siracusa 22/05 13:30
13:00 Siracusa ? - ? Viterbese 15/05 14:00
14:00 Venezia ? - ? Sporting Bellinzago 15/05 14:00
13:00 Gubbio ? - ? Parma 14/05 13:00
18:30 Andria ? - ? Akragas 24/05 14:00
14:00 Biancoscudati Padova ? - ? Cuneo 24/05 14:00
14:00 Maceratese ? - ? Siena 24/05 14:00
14:00 Castelli Romani ? - ? Andria 20/05 14:00
14:00 Cuneo ? - ? Castiglione 20/05 14:00
14:00 Rimini ? - ? Maceratese 20/05 14:00
Italy: Serie D - Winners Play Offs
14:00 Savoia ? - ? Matera 11/05 14:00
13:00 Pro Piacenza ? - ? Giana Erminio 11/05 13:00
12:30 Pistoiese ? - ? Lucchese 11/05 12:30
Italy: Serie D - Promotion - Play Offs
AET Belluno 3 - 1 ArzignanoChiampo 17/05 14:00
AET Bisceglie 3 - 2 Brindisi 17/05 14:00
AET Budoni 1 - 1 Ostia Mare 17/05 14:00
14:00 Campobasso ? - ? San Nicolo 17/05 14:00
14:00 Este ? - ? Abano 17/05 14:00
14:00 Ponsacco ? - ? Massese 17/05 14:00
AET Torrecuso 3 - 3 Neapolis 17/05 14:00
14:30 Ciserano ? - ? Virtus Verona 16/05 14:30
14:00 Borgosesia ? - ? Caronnese 16/05 14:00
Pen. Correggese 1 - 1 Akragas 08/06 14:00
14:00 Akragas ? - ? Pomigliano 01/06 14:00
14:00 Correggese ? - ? Matelica 01/06 14:00
14:00 Akragas ? - ? Arezzo 25/05 14:00
Pen. Correggese 1 - 1 Pontisola 25/05 14:00
14:00 Matelica ? - ? Borgosesia 25/05 14:00
Italy: Serie D - Play Out
14:00 Leonfortese ? - ? Gelbison Cilento 29/05 14:00
AET Marsala 1 - 3 US Palmese 22/05 14:00
14:00 Mezzolara ? - ? Villafranca 22/05 14:00
14:00 Montebelluna ? - ? Fontanafredda 22/05 14:00
14:00 Monticelli ? - ? Isernia 22/05 14:00
14:00 San Severo ? - ? Bellegra 22/05 14:00
14:00 Scandicci ? - ? Massese 22/05 14:00
AET Triestina 1 - 1 Liventina 22/05 14:00
14:00 Vado ? - ? Fezzanese 22/05 14:00
13:00 Budoni ? - ? Cynthia 22/05 13:00
14:30 Lanusei Calcio ? - ? Castiadas 21/05 14:30
AET Amiternina 1 - 1 Castelfidardo 24/05 14:00
14:00 Colligiana ? - ? San Donato 24/05 14:00
AET Dro 1 - 3 Triestina 24/05 14:00
14:00 Fidenza ? - ? Romagna Centro 24/05 14:00
Italy: Serie D - Play Offs
14:00 Francavilla ? - ? Fondi 29/05 14:00
14:00 Torres ? - ? Olbia 29/05 14:00
AET Taranto 1 - 2 Fondi 22/05 15:00
14:00 Campodarsego ? - ? Belluno 22/05 14:00
14:00 Caronnese ? - ? Lavagnese 22/05 14:00
14:00 Fano ? - ? Campobasso 22/05 14:00
AET Forli 0 - 2 Correggese 22/05 14:00
15:00 Francavilla ? - ? Nardo 22/05 14:00
AET Lecco 2 - 2 Seregno 22/05 14:00
AET Nerostellati Frattese 2 - 3 Cavese 22/05 14:00
14:00 Valdinievole Montecatini ? - ? Gavorrano 22/05 14:00
AET Torres 1 - 1 Rieti 22/05 13:30
13:00 Grosseto ? - ? Olbia 22/05 13:00
AET Altovicentino 1 - 4 Correggese 15/05 14:00
14:00 Campobasso ? - ? Matelica 15/05 14:00
Italy: Serie D - Group I
14:00 US Palmese ? - ? Nerostellati Frattese 29/04 14:00
13:00 Castrovillari ? - ? Igea Virtus 23/04 13:00
13:00 Cavese ? - ? Sarnese 23/04 13:00
Awarded Due Torri 0 - 3 Rende 23/04 13:00
13:00 Gela ? - ? Turris 23/04 13:00
13:00 Gragnano ? - ? US Palmese 23/04 13:00
13:00 Nerostellati Frattese ? - ? Gladiator 23/04 13:00
13:00 Pomigliano ? - ? Aversa 23/04 13:00
13:00 Roccella ? - ? Sersale 23/04 13:00
13:00 Sicula Leonzio ? - ? Sancataldese 23/04 13:00
14:00 Sarnese ? - ? Nerostellati Frattese 13/04 14:00
13:00 Aversa ? - ? Turris 13/04 13:00
13:00 Cavese ? - ? Roccella 13/04 13:00
13:00 Gladiator ? - ? Gragnano 13/04 13:00
Awarded Igea Virtus 3 - 0 Due Torri 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group H
13:00 Bisceglie ? - ? Citta di Ciampino 23/04 13:00
13:00 Cynthia ? - ? Manfredonia 23/04 13:00
13:00 Gelbison Cilento ? - ? San Severo 23/04 13:00
13:00 Gravina ? - ? Trastevere Calcio 23/04 13:00
13:00 Madrepietra ? - ? Anzio Calcio 1924 23/04 13:00
13:00 Nardo ? - ? Potenza 23/04 13:00
13:00 Nocerina ? - ? Agropoli 23/04 13:00
13:00 Picerno ? - ? Herculaneum 23/04 13:00
13:00 Vultur Rionero ? - ? Francavilla 23/04 13:00
18:30 Potenza ? - ? Picerno 13/04 18:30
14:30 Anzio Calcio 1924 ? - ? Agropoli 13/04 14:30
14:00 Citta di Ciampino ? - ? Nocerina 13/04 14:00
14:00 Manfredonia ? - ? Gelbison Cilento 13/04 14:00
13:00 Cynthia ? - ? Gravina 13/04 13:00
13:00 Francavilla ? - ? Madrepietra 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group G
13:00 Arzachena ? - ? Avezzano 23/04 13:00
13:00 Citta di Castello ? - ? Vivi Altotevere 23/04 13:00
Awarded Foligno 0 - 3 Trestina 23/04 13:00
13:00 L Aquila ? - ? San Teodoro 23/04 13:00
13:00 Monterosi FC ? - ? Latte Dolce 23/04 13:00
13:00 Ostia Mare ? - ? Nuorese 23/04 13:00
13:00 Rieti ? - ? Muravera 23/04 13:00
13:00 Torres ? - ? Flaminia 23/04 13:00
12:30 Lanusei Calcio ? - ? Albalonga 23/04 12:30
13:00 Albalonga ? - ? Rieti 13/04 13:00
13:00 Avezzano ? - ? Ostia Mare 13/04 13:00
13:00 Citta di Castello ? - ? Torres 13/04 13:00
13:00 Flaminia ? - ? Lanusei Calcio 13/04 13:00
Awarded Latte Dolce 3 - 0 Foligno 13/04 13:00
13:00 Muravera ? - ? Monterosi FC 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group F
13:00 Agnonese ? - ? Vis Pesaro 23/04 13:00
13:00 Alfonsine ? - ? San Marino 23/04 13:00
13:00 ASD Pineto Calcio ? - ? Monticelli 23/04 13:00
13:00 Campobasso ? - ? Recanatese 23/04 13:00
13:00 Castelfidardo ? - ? Civitanovese 23/04 13:00
13:00 Romagna Centro ? - ? Matelica 23/04 13:00
13:00 Sammaurese ? - ? Fermana 23/04 13:00
13:00 San Nicolo ? - ? Vastese 23/04 13:00
18:30 Fermana ? - ? Romagna Centro 13/04 18:30
13:00 Civitanovese ? - ? Jesina 13/04 13:00
13:00 Matelica ? - ? Vis Pesaro 13/04 13:00
13:00 Monticelli ? - ? Campobasso 13/04 13:00
13:00 Recanatese ? - ? Agnonese 13/04 13:00
13:00 San Marino ? - ? Sammaurese 13/04 13:00
13:00 San Nicolo ? - ? Castelfidardo 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group E
13:00 Finale ? - ? Unione Sanremo 23/04 13:00
13:00 Lavagnese ? - ? Savona 23/04 13:00
13:00 Ligorna ? - ? Grosseto 23/04 13:00
13:00 Massese ? - ? Valdinievole Montecatini 23/04 13:00
13:00 Montemurlo ? - ? Fezzanese 23/04 13:00
13:00 Ponsacco ? - ? Sestri Levante 23/04 13:00
13:00 Sporting Recco ? - ? Gavorrano 23/04 13:00
13:00 SSD Argentina ? - ? Ghivizzano Borgo 23/04 13:00
13:00 Viareggio ? - ? Real Forte Querceta 23/04 13:00
13:00 Fezzanese ? - ? Massese 13/04 13:00
13:00 Ghivizzano Borgo ? - ? Montemurlo 13/04 13:00
Awarded Grosseto 0 - 3 Ponsacco 13/04 13:00
13:00 Ligorna ? - ? SSD Argentina 13/04 13:00
13:00 Real Forte Querceta ? - ? Lavagnese 13/04 13:00
13:00 Savona ? - ? Gavorrano 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group D
13:00 Adriese ? - ? Colligiana 23/04 13:00
13:00 Castelfranco ? - ? Ribelle 23/04 13:00
13:00 Correggese ? - ? Fiorenzuola 23/04 13:00
13:00 Imolese ? - ? Lentigione 23/04 13:00
13:00 Pianese ? - ? Mezzolara 23/04 13:00
13:00 Poggibonsi ? - ? Castelvetro 23/04 13:00
13:00 Ravenna ? - ? Delta Rovigo 23/04 13:00
13:00 San Donato ? - ? Rignanese 23/04 13:00
13:00 Scandicci ? - ? Sangiovannese 23/04 13:00
13:00 Castelvetro ? - ? Scandicci 13/04 13:00
13:00 Colligiana ? - ? Ravenna 13/04 13:00
13:00 Delta Rovigo ? - ? Castelfranco 13/04 13:00
13:00 Fiorenzuola ? - ? Mezzolara 13/04 13:00
13:00 Imolese ? - ? Adriese 13/04 13:00
13:00 Lentigione ? - ? Poggibonsi 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group C
13:00 Altovicentino ? - ? Carenipievigina 23/04 13:00
13:00 ArzignanoChiampo ? - ? Cordenons 23/04 13:00
13:00 Belluno ? - ? Abano 23/04 13:00
13:00 Calvi Noale ? - ? Campodarsego 23/04 13:00
13:00 Este ? - ? Legnago Salus 23/04 13:00
13:00 Tamai ? - ? Virtus Verona 23/04 13:00
13:00 Triestina ? - ? Montebelluna 23/04 13:00
13:00 Vigasio ? - ? Mestre 23/04 13:00
13:00 Vigontina ? - ? Feltre 23/04 13:00
13:00 Abano ? - ? Tamai 13/04 13:00
13:00 Campodarsego ? - ? Altovicentino 13/04 13:00
13:00 Carenipievigina ? - ? Feltre 13/04 13:00
13:00 Cordenons ? - ? Este 13/04 13:00
13:00 Legnago Salus ? - ? Vigontina 13/04 13:00
13:00 Mestre ? - ? Triestina 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group B
13:00 Bolzano ? - ? Ciliverghe Mazzano 23/04 13:00
13:00 Cavenago Fanfulla ? - ? Virtus Bergamo 23/04 13:00
13:00 Darfo Boario ? - ? Pergolettese 23/04 13:00
13:00 Grumellese ? - ? Caravaggio 23/04 13:00
13:00 Lecco ? - ? Dro 23/04 13:00
13:00 Levico Terme ? - ? Olginatese 23/04 13:00
13:00 Monza ? - ? Seregno 23/04 13:00
13:00 Pontisola ? - ? Ciserano 23/04 13:00
13:00 Scanzorosciate ? - ? Pro Patria 23/04 13:00
18:00 Virtus Bergamo ? - ? Pontisola 13/04 18:00
13:00 Caravaggio ? - ? Bolzano 13/04 13:00
13:00 Ciliverghe Mazzano ? - ? Lecco 13/04 13:00
13:00 Ciserano ? - ? Monza 13/04 13:00
13:00 Dro ? - ? Pergolettese 13/04 13:00
13:00 Olginatese ? - ? Grumellese 13/04 13:00
Italy: Serie D - Group A
13:00 Bra ? - ? Casale 23/04 13:00
13:00 Bustese Roncalli ? - ? Borgosesia 23/04 13:00
13:00 Chieri ? - ? OltrepoVoghera 23/04 13:00
13:00 Folgore Caratese ? - ? Cuneo 23/04 13:00
13:00 Gozzano ? - ? Varese 23/04 13:00
13:00 Legnano ? - ? Pro Settimo 23/04 13:00
13:00 Pro Sesto ? - ? Pinerolo 23/04 13:00
13:00 Varesina ? - ? Caronnese 23/04 13:00
13:00 Verbania ? - ? Inveruno 23/04 13:00
18:30 OltrepoVoghera ? - ? Pro Sesto 13/04 18:30
18:30 Varese ? - ? Varesina 13/04 18:30
13:00 Caronnese ? - ? Legnano 13/04 13:00
13:00 Cuneo ? - ? Verbania 13/04 13:00
13:00 Folgore Caratese ? - ? Bustese Roncalli 13/04 13:00
13:00 Inveruno ? - ? Chieri 13/04 13:00
Italy: Serie B - Play Out
65' Salernitana 1 - 0 Lanciano 08/06 18:30
65' Lanciano 1 - 4 Salernitana 04/06 18:30
82' Modena 1 - 1 Entella 06/06 16:30
83' Entella 2 - 2 Modena 30/05 16:30
86' Varese 2 - 2 Novara 13/06 18:30
88' Novara 0 - 2 Varese 06/06 18:30
Italy: Serie B - Play Offs
65' Trapani 1 - 1 Pescara 09/06 18:30
65' Pescara 2 - 0 Trapani 05/06 18:30
65' Pescara 3 - 2 Novara 01/06 18:30
65' Trapani 1 - 0 Spezia 31/05 18:30
65' Novara 0 - 2 Pescara 29/05 16:30
65' Spezia 0 - 1 Trapani 28/05 16:30
AET Bari 3 - 4 Novara 25/05 18:30
65' Cesena 1 - 1 Spezia 24/05 18:30
89' Bologna 1 - 1 Pescara 09/06 18:30
90' Pescara 0 - 0 Bologna 05/06 18:30
82' Vicenza 2 - 2 Pescara 02/06 19:00
89' Bologna 2 - 3 Avellino 02/06 16:30
82' Avellino 0 - 1 Bologna 29/05 19:00
85' Pescara 0 - 0 Vicenza 29/05 16:30
AET Spezia 1 - 2 Avellino 26/05 19:00
Italy: Serie B
13:00 Bari ? - ? Pisa 29/04 13:00
13:00 Cittadella ? - ? Cesena 29/04 13:00
13:00 Latina ? - ? Ascoli 29/04 13:00
13:00 Pro Vercelli ? - ? Perugia 29/04 13:00
13:00 Spezia ? - ? Spal 29/04 13:00
13:00 Ternana ? - ? Carpi 29/04 13:00
13:00 Trapani ? - ? Entella 29/04 13:00
65' Carpi 2 - 1 Trapani 25/04 18:30
65' Perugia 1 - 1 Verona 25/04 18:30
65' Cesena 4 - 0 Benevento 25/04 16:00
65' Ascoli 2 - 0 Avellino 25/04 13:00
65' Brescia 2 - 1 Ternana 25/04 13:00
65' Entella 0 - 0 Latina 25/04 13:00
65' Frosinone 1 - 0 Spezia 25/04 13:00
65' Pisa 1 - 1 Pro Vercelli 25/04 13:00
Italy: Serie A
18:45 Torino ? - ? Sampdoria 29/04 18:45
65' Atalanta 1 - 2 Juventus 28/04 18:45
65' Pescara 0 - 4 AS Roma 24/04 18:45
65' Juventus 4 - 0 Genoa 23/04 18:45
65' AC Milan 1 - 2 Empoli 23/04 13:00
65' Chievo 1 - 3 Torino 23/04 13:00
65' Lazio 5 - 2 Palermo 23/04 13:00
65' Sampdoria 1 - 2 Crotone 23/04 13:00
65' Udinese 2 - 0 Cagliari 23/04 13:00
65' Sassuolo 2 - 1 Napoli 23/04 10:30
65' Fiorentina 5 - 2 Inter 22/04 18:45
65' Atalanta 3 - 2 Bologna 22/04 16:00
65' Napoli 3 - 0 Udinese 15/04 18:45
65' Sassuolo 2 - 1 Sampdoria 15/04 16:00
65' AS Roma 1 - 1 Atalanta 15/04 13:00
Italy: Primavera - Group C
13:00 AS Roma U19 ? - ? Atalanta U19 29/04 13:00
13:00 Entella U19 ? - ? Genoa U19 29/04 13:00
13:00 Inter U19 ? - ? Bologna U19 29/04 13:00
13:00 Novara U19 ? - ? Ternana U19 29/04 13:00
09:30 Cagliari U19 ? - ? Palermo U19 29/04 09:30
09:30 Salernitana U19 ? - ? Frosinone U19 29/04 09:30
65' Frosinone U19 1 - 2 Inter U19 22/04 09:00
65' Atalanta U19 5 - 0 Pisa U19 15/04 13:00
65' Bologna U19 1 - 0 Novara U19 15/04 13:00
65' Palermo U19 0 - 1 AS Roma U19 15/04 13:00
FT Crotone U19 0 - 4 Entella U19 15/04 09:00
FT Genoa U19 4 - 1 Salernitana U19 15/04 09:00
FT Ternana U19 2 - 0 Cagliari U19 15/04 09:00
65' Entella U19 3 - 2 Ternana U19 09/04 09:30
65' AS Roma U19 3 - 3 Genoa U19 09/04 09:00
Italy: Primavera - Group B
13:00 Bari U19 ? - ? Empoli U19 29/04 13:00
13:00 Chievo U19 ? - ? Ascoli U19 29/04 13:00
13:00 Cittadella U19 ? - ? Carpi U19 29/04 13:00
13:00 Pro Vercelli U19 ? - ? Sassuolo U19 29/04 13:00
13:00 Udinese U19 ? - ? Torino U19 29/04 13:00
09:00 Benevento U19 ? - ? Avellino U19 29/04 09:00
65' Juventus U19 5 - 1 Pescara U19 28/04 12:30
13:30 Sassuolo U19 ? - ? Chievo U19 15/04 13:30
87' Ascoli U19 0 - 1 Juventus U19 15/04 13:00
FT Avellino U19 0 - 3 Pro Vercelli U19 15/04 09:00
FT Empoli U19 5 - 0 Benevento U19 15/04 09:00
FT Pescara U19 1 - 1 Cittadella U19 15/04 09:00
FT Carpi U19 1 - 1 Udinese U19 15/04 08:30
65' Torino U19 2 - 1 Bari U19 14/04 12:30
65' Juventus U19 5 - 0 Carpi U19 09/04 09:00
Italy: Primavera - Group A
13:00 Brescia U19 ? - ? Spal U19 29/04 13:00
13:00 Cesena U19 ? - ? Verona U19 29/04 13:00
13:00 Lazio U19 ? - ? AC Milan U19 29/04 13:00
13:00 Napoli U19 ? - ? Fiorentina U19 29/04 13:00
13:00 Perugia U19 ? - ? Latina U19 29/04 13:00
13:00 Sampdoria U19 ? - ? Trapani U19 29/04 13:00
13:00 Vicenza U19 ? - ? Spezia U19 29/04 13:00
65' Latina U19 0 - 3 Cesena U19 15/04 13:00
13:00 Spal U19 ? - ? Sampdoria U19 15/04 13:00
13:00 Spezia U19 ? - ? Brescia U19 15/04 13:00
65' Verona U19 1 - 2 Lazio U19 15/04 13:00
FT Trapani U19 1 - 0 Napoli U19 15/04 09:00
65' Fiorentina U19 6 - 1 Perugia U19 14/04 13:00
65' AC Milan U19 4 - 1 Vicenza U19 14/04 12:30
42' Brescia U19 3 - 2 Trapani U19 08/04 13:00
Italy: Lega Pro C2/B - Play Out
87' Tuttocuoio 1 - 1 Arzanese 08/06 14:00
88' Arzanese 0 - 0 Tuttocuoio 01/06 14:00
90' Sorrento 3 - 0 Arzanese 25/05 14:00
86' Tuttocuoio 1 - 0 Aversa 25/05 14:00
86' Arzanese 4 - 0 Sorrento 18/05 14:00
90' Aversa 1 - 1 Tuttocuoio 18/05 14:00
Italy: Lega Pro C2/B - Play Offs
FT L Aquila 2 - 1 Teramo 16/06 14:00
FT Teramo 0 - 1 L Aquila 09/06 14:00
FT Aprilia 0 - 1 Teramo 02/06 14:00
FT Calcio Chieti 1 - 0 L Aquila 02/06 14:00
FT L Aquila 2 - 0 Calcio Chieti 26/05 14:00
FT Teramo 1 - 1 Aprilia 26/05 14:00
Italy: Lega Pro C2/B
90' Arzanese 3 - 0 Aprilia 04/05 13:00
90' Aversa 4 - 1 Gavorrano 04/05 13:00
90' Calcio Chieti 4 - 4 Foggia 04/05 13:00
90' Castel Rigone 1 - 3 Sorrento 04/05 13:00
90' Melfi 3 - 0 Lamezia 04/05 13:00
90' Messina 3 - 2 Martina Franca 04/05 13:00
90' Nuova Cosenza 1 - 1 Teramo 04/05 13:00
90' Poggibonsi 5 - 5 Ischia 04/05 13:00
90' Tuttocuoio 3 - 0 Casertana 04/05 13:00
83' Aprilia 0 - 0 Tuttocuoio 27/04 13:00
84' Casertana 4 - 0 Calcio Chieti 27/04 13:00
90' Foggia 3 - 4 Aversa 27/04 13:00
90' Gavorrano 0 - 1 Poggibonsi 27/04 13:00
90' Ischia 0 - 1 Arzanese 27/04 13:00
85' Lamezia 2 - 0 Castel Rigone 27/04 13:00
Italy: Lega Pro C2/A - Play Out
90' Forli 1 - 1 Porto Tolle 08/06 14:00
90' Porto Tolle 3 - 2 Forli 01/06 14:00
85' Forli 3 - 0 Torres 25/05 14:00
90' Porto Tolle 0 - 1 Cuneo 25/05 14:00
81' Cuneo 1 - 2 Porto Tolle 18/05 14:00
85' Torres 1 - 0 Forli 18/05 14:00
Italy: Lega Pro C2/A - Play Offs
FT Unione Venezia 3 - 2 Monza 16/06 14:00
FT Monza 0 - 0 Unione Venezia 09/06 14:00
FT Bassano Virtus 1 - 2 Monza 02/06 14:00
FT Unione Venezia 1 - 0 Renate 01/06 14:00
FT Monza 1 - 0 Bassano Virtus 26/05 14:00
FT Renate 1 - 1 Unione Venezia 26/05 14:00
Italy: Lega Pro C2/A
90' Alessandria 1 - 3 Porto Tolle 04/05 13:00
90' Castiglione 3 - 4 Bra 04/05 13:00
90' Cuneo 2 - 2 Virtus Verona 04/05 13:00
90' Forli 1 - 1 Pergolettese 04/05 13:00
90' Real Vicenza 2 - 2 Rimini 04/05 13:00
90' Renate 2 - 1 Monza 04/05 13:00
90' Santarcangelo 1 - 1 Bassano 04/05 13:00
90' Spal 3 - 1 Bellaria Igea 04/05 13:00
90' Torres 1 - 1 Mantova 04/05 13:00
90' Bassano 2 - 2 Renate 27/04 13:00
82' Bellaria Igea 0 - 6 Cuneo 27/04 13:00
82' Bra 0 - 3 Alessandria 27/04 13:00
81' Mantova 0 - 0 Spal 27/04 13:00
90' Monza 2 - 2 Santarcangelo 27/04 13:00
86' Pergolettese 2 - 3 Castiglione 27/04 13:00
Italy: Lega Pro C2 - Play Out
FT Rimini 2 - 1 Gavorrano 16/06 14:00
FT Gavorrano 0 - 3 Rimini 09/06 14:00
FT Rimini 2 - 0 Vallée d´Aoste 02/06 14:00
FT HinterReggio 2 - 2 Gavorrano 02/06 13:30
FT Gavorrano 2 - 1 HinterReggio 26/05 14:00
FT Vallée d´Aoste 0 - 2 Rimini 26/05 14:00
Italy: Lega Pro C1/B - Play Out
FT Andria 0 - 1 Barletta 02/06 14:00
FT Prato 2 - 1 Sorrento 02/06 14:00
FT Barletta 2 - 0 Andria 26/05 14:00
FT Sorrento 1 - 1 Prato 26/05 14:00
Italy: Lega Pro C1/B - Play Offs
AET Frosinone 3 - 1 Lecce 07/06 16:00
85' Lecce 1 - 1 Frosinone 01/06 19:00
87' Frosinone 1 - 1 Pisa 25/05 14:00
86' Lecce 1 - 0 Benevento 25/05 14:00
85' Benevento 1 - 1 Lecce 18/05 19:00
90' Pisa 0 - 0 Frosinone 18/05 16:00
87' Frosinone 2 - 0 Salernitana 11/05 19:00
80' Catanzaro 1 - 2 Benevento 11/05 14:00
83' L Aquila 0 - 0 Pisa 11/05 14:00
Pen. Lecce 0 - 0 Pontedera 11/05 14:00
AET Latina 3 - 1 Pisa 16/06 13:00
FT Pisa 0 - 0 Latina 09/06 13:00
FT Latina 1 - 0 Nocerina 02/06 14:00
FT Perugia 2 - 2 Pisa 02/06 13:00
FT Nocerina 1 - 0 Latina 26/05 15:00
Italy: Lega Pro C1/B
Awarded Ascoli 3 - 0 Nocerina 04/05 13:00
90' Barletta 1 - 1 Grosseto 04/05 13:00
90' L Aquila 0 - 0 Catanzaro 04/05 13:00
90' Paganese 1 - 0 Salernitana 04/05 13:00
90' Perugia 1 - 0 Frosinone 04/05 13:00
89' Pontedera 3 - 0 Gubbio 04/05 13:00
90' Prato 3 - 3 Benevento 04/05 13:00
90' Viareggio 1 - 2 Pisa 04/05 13:00
79' Benevento 3 - 2 Viareggio 27/04 13:00
90' Catanzaro 3 - 0 Paganese 27/04 13:00
80' Frosinone 2 - 0 L Aquila 27/04 13:00
90' Grosseto 1 - 3 Prato 27/04 13:00
82' Gubbio 1 - 0 Ascoli 27/04 13:00
Awarded Nocerina 0 - 3 Barletta 27/04 13:00
90' Pisa 1 - 0 Lecce 27/04 13:00
Italy: Lega Pro C1/A - Play Out
FT Cuneo 0 - 1 Reggiana 02/06 14:00
FT Portogruaro 1 - 2 Tritium 02/06 14:00
FT Reggiana 1 - 1 Cuneo 26/05 14:00
FT Tritium 1 - 1 Portogruaro 25/05 14:00
Italy: Lega Pro C1/A - Play Offs
85' Pro Vercelli 1 - 1 Sudtirol 07/06 16:00
88' Sudtirol 0 - 1 Pro Vercelli 01/06 16:00
88' Pro Vercelli 1 - 1 Savona 25/05 19:00
81' Sudtirol 2 - 0 Cremonese 25/05 16:00
85' Cremonese 1 - 1 Sudtirol 18/05 14:00
80' Savona 1 - 2 Pro Vercelli 18/05 14:00
Cancl. Pro Vercelli ? - ? Como 11/05 19:00
87' Pro Vercelli 3 - 0 FeralpiSalo 11/05 19:00
Pen. Cremonese 2 - 2 AlbinoLeffe 11/05 16:00
Cancl. Sudtirol ? - ? FeralpiSalo 11/05 14:00
Pen. Sudtirol 0 - 0 Como 11/05 14:00
Pen. Vicenza 1 - 1 Savona 11/05 14:00
FT Lecce 1 - 1 Carpi 16/06 15:00
FT Carpi 1 - 0 Lecce 09/06 13:00
FT Lecce 2 - 1 Entella 02/06 15:00
Italy: Lega Pro C1/A
90' AlbinoLeffe 2 - 1 Venezia 04/05 13:00
90' Como 0 - 1 Pavia 04/05 13:00
90' Cremonese 1 - 2 Entella 04/05 13:00
89' Pro Patria 1 - 2 Sudtirol 04/05 13:00
90' Pro Vercelli 2 - 0 Carrarese 04/05 13:00
90' Reggiana 0 - 1 FeralpiSalo 04/05 13:00
89' San Marino 2 - 2 Vicenza 04/05 13:00
90' Savona 4 - 1 Lumezzane 04/05 13:00
90' Carrarese 3 - 0 Como 27/04 13:00
81' Entella 0 - 1 Pro Vercelli 27/04 13:00
90' FeralpiSalo 4 - 2 Savona 27/04 13:00
90' Lumezzane 0 - 0 AlbinoLeffe 27/04 13:00
90' Pavia 1 - 3 Pro Patria 27/04 13:00
81' Sudtirol 2 - 1 San Marino 27/04 13:00
82' Venezia 1 - 0 Cremonese 27/04 13:00
Italy: Lega Pro - Promotion - Play Offs
65' Foggia 0 - 0 Pisa 12/06 16:00
65' Pisa 4 - 2 Foggia 05/06 16:00
65' Foggia 2 - 1 Lecce 29/05 18:45
65' Pordenone 0 - 0 Pisa 29/05 14:00
65' Lecce 2 - 3 Foggia 22/05 16:00
65' Pisa 3 - 0 Pordenone 22/05 13:00
65' Foggia 1 - 0 Alessandria 15/05 18:45
65' Pordenone 0 - 0 Casertana 15/05 16:00
HT Pisa 1 - 0 Maceratese 15/05 14:00
65' Lecce 2 - 0 Bassano 15/05 13:30
85' Bassano 0 - 0 Como 14/06 14:00
88' Como 2 - 0 Bassano 07/06 14:00
Pen. Bassano 2 - 1 Reggiana 31/05 16:00
Pen. Matera 1 - 2 Como 31/05 14:00
86' Como 1 - 1 Matera 24/05 17:00
Italy: Lega Pro - Group C - Play Out
65' Melfi 0 - 0 Martina Franca 28/05 14:00
65' Monopoli 1 - 2 Ischia 28/05 14:00
65' Ischia 0 - 3 Monopoli 21/05 14:00
65' Martina Franca 1 - 0 Melfi 21/05 14:00
90' Aversa 3 - 1 Ischia 30/05 13:00
Cancl. Messina ? - ? Savoia 30/05 13:00
90' Messina 0 - 1 Reggina 30/05 13:00
85' Reggina 1 - 0 Messina 26/05 15:00
86' Ischia 3 - 1 Aversa 23/05 15:00
Cancl. Savoia ? - ? Messina 23/05 15:00
Italy: Lega Pro - Group C
65' Cosenza 1 - 0 Akragas 23/04 16:30
65' Melfi 0 - 0 Taranto 23/04 14:30
65' Monopoli 2 - 0 Catania 23/04 14:30
65' Casertana 3 - 1 Matera 23/04 12:30
65' Fondi 1 - 2 Foggia 23/04 12:30
65' Juve Stabia 2 - 1 Andria 23/04 12:30
65' Lecce 0 - 1 Messina 23/04 12:30
65' Reggina 1914 2 - 1 Virtus Francavilla 23/04 12:30
65' Siracusa 2 - 0 Paganese 23/04 12:30
65' Vibonese 2 - 1 Catanzaro 23/04 12:30
65' Taranto 0 - 3 Paganese 19/04 12:30
65' Catania 0 - 2 Cosenza 15/04 16:30
65' Catanzaro 1 - 0 Siracusa 15/04 14:30
65' Akragas 1 - 0 Casertana 15/04 12:30
65' Andria 0 - 1 Fondi 15/04 12:30
Italy: Lega Pro - Group B - Play Out
65' Rimini 2 - 1 L Aquila 28/05 14:00
65' Prato 3 - 1 Lupa Roma 28/05 13:00
65' Lupa Roma 2 - 0 Prato 21/05 14:30
65' L Aquila 1 - 1 Rimini 21/05 14:00
90' Forli 0 - 0 Pro Piacenza 30/05 15:00
Cancl. Forli ? - ? Savona 30/05 15:00
89' Gubbio 1 - 1 Savona 30/05 15:00
Cancl. Gubbio ? - ? Pro Piacenza 30/05 15:00
Cancl. Pro Piacenza ? - ? Gubbio 23/05 13:00
88' Pro Piacenza 2 - 1 Forli 23/05 13:00
90' Savona 2 - 1 Gubbio 23/05 13:00
Cancl. Savona ? - ? Forli 23/05 13:00
Italy: Lega Pro - Group B
65' Parma 0 - 0 Sudtirol 24/04 18:45
65' AlbinoLeffe 1 - 1 Pordenone 24/04 18:30
65' Padova 2 - 2 Ancona 24/04 18:30
65' Fano 0 - 0 Modena 23/04 18:30
65' Forli 0 - 2 Bassano 23/04 18:30
65' Mantova 1 - 1 Lumezzane 23/04 18:30
65' FeralpiSalo 2 - 4 Reggiana 23/04 14:30
65' Gubbio 0 - 0 Venezia 23/04 14:30
65' Maceratese 0 - 0 Teramo 23/04 14:30
65' Sambenedettese 1 - 3 Santarcangelo 23/04 12:30
65' Reggiana 1 - 1 Gubbio 17/04 18:45
65' Bassano 1 - 0 Parma 15/04 16:30
65' Pordenone 1 - 0 Padova 15/04 16:30
65' Ancona 0 - 1 FeralpiSalo 15/04 14:30
65' Lumezzane 1 - 1 AlbinoLeffe 15/04 14:30
Italy: Lega Pro - Group A - Play Out
65' Pro Piacenza 1 - 1 AlbinoLeffe 28/05 15:30
65' Mantova 1 - 0 Cuneo 28/05 13:00
65' AlbinoLeffe 0 - 1 Pro Piacenza 21/05 15:30
65' Cuneo 0 - 0 Mantova 21/05 13:00
90' Monza 6 - 3 Pordenone 30/05 14:00
90' Pro Patria 0 - 2 Lumezzane 30/05 14:00
84' Lumezzane 1 - 0 Pro Patria 23/05 14:00
82' Pordenone 0 - 2 Monza 23/05 14:00
Italy: Lega Pro - Group A
14:30 Livorno ? - ? Cremonese 29/04 14:30
14:30 Lucchese ? - ? Carrarese 29/04 14:30
14:30 Lupa Roma ? - ? Alessandria 29/04 14:30
14:30 Olbia ? - ? Siena 29/04 14:30
14:30 Pontedera ? - ? Piacenza 29/04 14:30
14:30 Prato ? - ? Giana Erminio 29/04 14:30
14:30 Pro Piacenza ? - ? Tuttocuoio 29/04 14:30
14:30 Racing Roma ? - ? Pistoiese 29/04 14:30
14:30 Renate ? - ? Como 29/04 14:30
14:30 Viterbese ? - ? Arezzo 29/04 14:30
65' Siena 2 - 2 Viterbese 23/04 14:30
65' Alessandria 1 - 0 Renate 22/04 18:30
65' Arezzo 1 - 2 Prato 22/04 18:30
65' Carrarese 2 - 0 Pontedera 22/04 18:30
65' Giana Erminio 1 - 2 Pro Piacenza 22/04 16:30
Italy: Coppa Italia Primavera - Preliminary
AET Cittadella U19 0 - 1 Spal U19 27/08 13:00
Awarded Pisa U19 0 - 3 Benevento U19 27/08 13:00
Italy: Coppa Italia Primavera
65' AS Roma U19 2 - 0 Entella U19 21/04 18:45
65' Entella U19 0 - 1 AS Roma U19 06/04 18:45
FT Entella U19 4 - 3 Fiorentina U19 25/01 13:30
FT Inter U19 1 - 2 AS Roma U19 25/01 13:30
FT AS Roma U19 1 - 0 Inter U19 07/01 13:30
FT Fiorentina U19 2 - 2 Entella U19 07/01 13:30
AET Empoli U19 1 - 2 Fiorentina U19 21/12 13:30
FT Inter U19 3 - 1 Atalanta U19 21/12 13:30
FT Torino U19 1 - 2 Entella U19 21/12 13:30
FT AS Roma U19 5 - 0 Lazio U19 21/12 13:00
FT Entella U19 2 - 1 Bologna U19 30/11 14:00
FT Inter U19 4 - 1 Udinese U19 30/11 13:30
FT Juventus U19 1 - 4 Fiorentina U19 30/11 13:30
FT Torino U19 4 - 0 Sampdoria U19 30/11 13:30
FT Atalanta U19 2 - 1 Chievo U19 30/11 13:00
Italy: Coppa Italia Lega Pro - Second Stage
AET Salernitana 2 - 1 Catanzaro 06/11 14:00
Pen. Vicenza 3 - 3 Porto Tolle 23/10 18:00
88' Pro Patria 1 - 0 Pro Vercelli 23/10 16:00
88' Venezia 0 - 3 Cremonese 23/10 15:00
90' Barletta 0 - 1 Lecce 23/10 14:00
85' Aprilia 0 - 1 Frosinone 23/10 13:00
90' Ascoli 0 - 3 Grosseto 23/10 13:00
87' Cuneo 5 - 2 Pisa 23/10 13:00
86' Monza 4 - 3 Renate 23/10 13:00
89' Perugia 3 - 0 Santarcangelo 23/10 13:00
88' Pontedera 0 - 1 Entella 23/10 13:00
87' Ischia 1 - 0 Benevento 23/10 12:30
AET Spal 0 - 1 Venezia 09/10 18:30
90' Gubbio 0 - 1 Santarcangelo 02/10 18:45
Pen. Salernitana 1 - 1 Messina 02/10 18:45
Italy: Coppa Italia Lega Pro - Preliminary
86' Reggiana 1 - 2 Pavia 24/08 16:00
84' Torres 5 - 0 Aversa 24/08 16:00
90' Ascoli 5 - 3 Ancona 23/08 18:30
90' San Marino 0 - 0 Spal 23/08 18:30
81' Barletta 1 - 0 Paganese 23/08 16:00
90' Real Vicenza 1 - 1 Mantova 23/08 16:00
90' Pro Patria 2 - 2 Lumezzane 22/08 18:30
85' Lupa Roma 1 - 0 Grosseto 22/08 16:00
85' Martina Franca 1 - 1 Matera 22/08 16:00
83' Lucchese 1 - 1 Pistoiese 21/08 16:00
82' Melfi 1 - 2 Ischia 21/08 14:00
90' Aversa 0 - 4 Torres 17/08 16:00
90' Giana Erminio 3 - 1 Pro Patria 17/08 16:00
18:30 Grosseto ? - ? Tuttocuoio 16/08 18:30
18:30 Ischia ? - ? Foggia 16/08 18:30
Italy: Coppa Italia Lega Pro - Play Offs
65' Venezia 3 - 1 Matera 26/04 15:00
65' Matera 1 - 0 Venezia 29/03 18:30
65' Venezia 3 - 1 Padova 08/03 18:00
65' Ancona 2 - 2 Matera 08/03 13:30
65' Matera 1 - 0 Ancona 01/03 13:30
65' Padova 1 - 1 Venezia 22/02 19:30
65' Taranto 0 - 1 Matera 21/02 13:30
AET Como 1 - 2 Venezia 08/02 16:00
Pen. Teramo 1 - 2 Ancona 08/02 13:30
65' Tuttocuoio 0 - 1 Padova 08/02 13:30
65' Pontedera 1 - 3 Tuttocuoio 23/11 17:30
65' Foggia 0 - 1 Matera 23/11 15:30
65' Taranto 1 - 0 Messina 23/11 15:30
65' Carrarese 0 - 1 Padova 23/11 13:30
65' Teramo 2 - 0 Siena 23/11 13:30
Italy: Coppa Italia Lega Pro
65' Racing Roma 1 - 2 Lupa Roma 31/08 15:30
65' Lupa Roma 1 - 1 Olbia 24/08 15:00
65' Vibonese 2 - 2 Reggina 1914 24/08 15:00
65' Fondi 1 - 1 Taranto 24/08 14:30
65' Fano 1 - 1 AlbinoLeffe 24/08 14:00
65' AlbinoLeffe 0 - 0 Forli 22/08 15:00
65' Pistoiese 1 - 4 Prato 21/08 18:45
65' Catania 2 - 0 Akragas 21/08 18:30
65' Lumezzane 0 - 2 Giana Erminio 21/08 16:00
65' Pro Piacenza 1 - 1 Parma 21/08 16:00
65' Santarcangelo 2 - 2 Venezia 21/08 15:30
65' Virtus Francavilla 5 - 1 Monopoli 21/08 15:00
65' Viterbese 3 - 1 Gubbio 21/08 15:00
65' Melfi 1 - 1 Fondi 21/08 14:30
65' Reggina 1914 0 - 1 Paganese 21/08 14:30
Italy: Coppa Italia
65' Napoli 3 - 2 Juventus 05/04 18:45
65' AS Roma 2 - 2 Lazio 04/04 18:45
65' Lazio 2 - 0 AS Roma 01/03 19:45
65' Juventus 3 - 1 Napoli 28/02 19:45
65' AS Roma 2 - 1 Cesena 01/02 20:00
65' Inter 1 - 2 Lazio 31/01 19:45
65' Juventus 2 - 1 AC Milan 25/01 19:45
65' Napoli 1 - 0 Fiorentina 24/01 19:45
65' AS Roma 3 - 0 Sampdoria 19/01 20:00
65' Lazio 4 - 2 Genoa 18/01 20:00
65' Sassuolo 1 - 1 Cesena 18/01 16:30
AET Inter 3 - 2 Bologna 17/01 20:00
65' AC Milan 2 - 1 Torino 12/01 20:00
65' Juventus 3 - 2 Atalanta 11/01 19:45
65' Fiorentina 1 - 0 Chievo 11/01 16:30
Italy: Berlusconi Trophy
86' AC Milan 2 - 0 San Lorenzo 05/11 19:30
2147
65' Paganese 0 - 2 Vibonese 17/08 18:30
65' Taranto 2 - 1 Melfi 17/08 18:30
65' Olbia 1 - 0 Racing Roma 17/08 17:00
65' Forli 0 - 2 Fano 17/08 16:00
1 online users